Panele akustyczne - Wafle akustyczne - Wibroizolacje, Systemy wygłuszań akustycznych

  Okładziny ścienne - izolcje

 

Na akustykę pomieszczenia, wpływ ma to, jak wykończyliśmy nasze wnętrze (meble, podłoga, niezagospodarowane ściany). Wszystko to ma  znaczenia dla naszego samopoczucia.

 

Ściany i sufity, które nie pochłaniają dźwięków, odbijają je, psując w ten sposób akustykę pomieszczenia. Warto przy okazji remontu dokładnie rozplanować rozmieszczenie mebli i innych przedmiotów w mieszkaniu, jak również dobrać odpowiedni materiał do wygłuszenia i izolacji.

 

Dźwięk jest przenoszony przez większość ścian i podłóg, poprzez całą strukturę i zamieniany w drgania. Te drgania/wibracje generują nowe fale dźwiękowe o obniżonej intensywności po drugiej stronie przegrody. Przejście dźwięku do jednego pomieszczenia w budynku ze źródła znajdującego się w innym pomieszczeniu lub na zewnątrz budynku określa się jako'' transmisję dźwięku, lub dźwięk przenoszony.

 

Straty w transmisji dźwięku lub wskaźnik izolacyjności akustycznej, R dB, jest miarą skuteczności ściany, podłogi, drzwi lub innej przegrody w ograniczaniu przepływu dźwięku. Straty w transmisji dźwięku zależą od częstotliwości i strata jest zwykle większa przy wyższych częstotliwościach. Jednostką miary dla strat w transmisji dźwięku jest decybel (dB). Im większa wartość straty w transmisji ściany, tym lepiej działa ona jak bariera dla niechcianego hałasu.

 

  Istnieją dwa rodzaje izolacji akustycznych w budynkach:
 

  • izolacja od dźwięków powietrznych i izolacja od dźwięków uderzeniowych. Izolacja od dźwięków z powietrza stosowana jest do tłumienia dźwięków wytwarzanych bezpośrednio w powietrzu i jest określana przy użyciu wskaźnika izolacyjności akustycznej. Izolacja od dźwięków uderzeniowych jest stosowana do podłóg pływających i jest określana za pomocą poziomu ciśnienia akustycznego w pomieszczeniu sąsiednim, znajdującym się poniżej.
     
  • Izolacja Akustyczna, wyciszenie i wygłuszenie pomieszczenia. Gdy fala dźwiękowa trafia przypadkowo w ścianę pomiędzy dwoma pomieszczeniami, jej część odbija się a część przechodzi przez konstrukcję działową

 

W przypadku konstrukcji jednowarstwowych, takich jak lita ściana betonowa, transmisja następuje zgodnie z prawem masowym, tzn. im bardziej masywna struktura, tym mniejsza ilość przechodzącego dźwięku.

 

W przypadku lekkich konstrukcji składających się z wielu warstw, takich jak ściany gipsowokartonowe, zastosowanie ma prawo masa-sprężyna. Jeśli używany jest bardzo chłonny materiał, taki jak np. poliester, poliuretan, w charakterze sprężynującym w ścianie działowej to izolacja akustyczna jest lepsza. Im szersza przestrzeń między dwoma płytami g-k, tym większa korzyść z zastosowania danego materiału. Zazwyczaj wzrost o 15– nawet 30 dB można uzyskać dzięki wypełnieniu przestrzeni wewnątrz-ściennej, w porównaniu do przestrzeni pustej.

 

Zastosować możemy okładziny ścienne, (izolacja akustyczna) zewnętrzne lub okładziny wewnętrzne do ścianek działowych i dostawkach.

Dostępna jest szeroka gama produktów okładzin ściennych i podłogowych.

SZYBKI KONTAKT

 

 

Biuro Obsługi Klienta: 

33 445 41 84

 

Kontakt Techniczny:  

601 260 201

 

Zapytaj nas:

 

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące naszej oferty lub naszej działaności - prosimy o kontakt:

 

Zapoznałem się z polityką prywatności i cookies czytaj więcej >>

Dostępna szeroka gama produktów okładzin ściennych i podłogowych.

 

 REGUPOL

 Okładziny ścienne-wibroakustyka-podłoga: HT, BA, SH, E48, K225,PL,MF,Regufoam

 MASTLINE

 Okładziny ścienne zew-wew: Mastflor, MastGrey, MastWall, wibrowieszaki ścienne-sufitowe MastHanger

 TAPETY

 Tapety akustyczne: Noflam, Sempatap, Sempatech, Absorb, Sonoflor, ISO

 GETZNER

 Izolacje akustyczne - maty wibroakustyka SYLOMER SR, NC, NE,

 AKUSTIK -  Projekt

  Okładziny piankowe - piramidy skrzyniowe, maty maszynowe, olejowe, cechuje je wysoki współczynnik pochłaniania
  dźwięku.

 PŁYTY SYSTEMOWE - M / MW

   Płyty systemowe M/MW to wysoka jakość produktów, opracowana do izolacji ściennej ścianek działowych wewnętrznych.
   Oparte na komponentach: melaminy żywicznej, poliuretanu i poliestru.

 

Właściwości termiczne tapet i płyt izolacyjnych:

 

 


 

 

Inne skuteczne rozwiązania izolacji akustycznej, okładzin ściennych uzyskają Państwo, kontaktując się bezpośrednio z biurem obsługi klienta lub działem technicznym.

W przypadku pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu: biuro@mastem.pl